POPÜLER KATEGORİLER

Sıkça Sorulan Sorular

NFT, kelime manası itibariyle Non-Fungible Token yani Değiştirilemez Dijital Varlık olarak nitelendirilebilir. NFT'ler blockchain ağları üzerinde tutulan ve eşsiz varlıkları temsil eden sertifikalar olarak tanımlanabilir. Bu sertifikalar dijital sanat eserleri veya koleksiyon ürünleri gibi varlıklar için birer sahiplik ve doğrulama mekanizması görevi görmektedir.
Blok zincir; merkezi olmayan, dağıtık bir yapıya sahip, birbirine bağlı bloklardan oluşan bir veri tabanı sistemidir. Bu veri tabanına, her türlü bilgi işlenebilir. Yeni gerçekleşen işlemler bir önceki bloğun üstüne eklenir ve yeni bir blok oluşturulur. Bu bloklar ise kronolojik olarak birbirine bağlanır. Kayıt defteri niteliğindeki bu veri tabanında işlemler şeffaflıkla yapılabilirken, blokların üzerinde yapılan işlemler sebebiyle önceki verilerin değişimi mümkün olmamakta, sistemde yapılan her bir işlem kayıt altına alınmaktadır.

Findmare sanatçı ve dijital içerik üreticilerin eserlerinin kolay bir şekilde sergileyebildiği, yardım kuruluşlarının ücretsiz faaliyetler düzenleyebildiği bir NFT pazaryeridir.

Kripto cüzdanlar kripto varlıklarınızı güvenle saklamanızı ve transfer etmenizi sağlayan elektronik cüzdanlardır. Oluşturmuş veya satın almış olduğunuz NFT'lerinizi saklamak ve NFT alım-satım platformlarında satışa koyabilmek için bir kripto cüzdan kullanmanız gerekmektedir.

Findmare’e, web sitesi veya mobil platformlar üzerinden üye ol sayfası aracılığıyla kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Üye olmak için Ad-Soyad gibi temel bilgileriniz ile birlikte geçerli olarak kullandığınız bir Gmail adresi ve NFT alım-satımının yapılabildiği platformlardaki kullanıcı bilgileriniz gerekmektedir. Üye olmanızı müteakip Findmare’in ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Findmare’e ilan verebilmek için platforma üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca, ilan verebilmeniz için ilan vereceğiniz NFT’lerinizin doğrudan NFT alım-satımının yapılabildiği platformlardan en az birinde yayında olması gerekmektedir. İlan yayınla sayfasından ilanınıza ait bilgileri girdikten sonra ilanınız kısa bir incelemeye tabi tutulacaktır. Herhangi bir sorun olmaması durumunda kısa sürede yayınlama işlemi gerçekleştirilecektir.

Findmare üzerinden beğendiğiniz NFT’leri almak için, (Findmare üzerinden) satıcı ile doğrudan temas kurabileceğiniz gibi ilan linkine tıklayarak NFT’nin satıldığı platforma geçiş yapabilirsiniz. NFT alım işlemini ilgili platformun uygulama usulleri çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Findmare alıcı ve satıcıları buluşturan bir platform özelliğindedir. Alıcı ve satıcıları, pek çok platformun birleştiği tek bir platformda buluşturmak amacıyla oluşturulmuştur. Bünyesinde alım ve satım mekanizması yer almamaktadır. Doğrudan NFT alım satımı yapılan platformlar aracılığıyla bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Findmare üzerinden almaya karar verdiğiniz NFT’leri başka platformlar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Findmare NFT alım -satım işlemlerinde herhangi bir komisyon veya ücret almamaktadır.

İlan oluşturma esnasında veya ilan yayınlandıktan sonra Reklam sayfasından yayınlanacak NFT için reklam alım işlemi yapılabilir. 5 ana kategoride alınabilen reklamlar için detaylı bilgi reklam sayfasında mevcuttur.

İlan verme koşullarına uygun olan ilanlarınız maksimum 6 saat içerisinde yayına alınabilecektir. Aksama olması durumunda destek@findmare.com adresine bilgilendirme maili atmanız rica olunur.