POPÜLER KATEGORİLER

İLAN VERME KURALLARI 

Uyuşturucu veya suç tanımını kapsayan hususları özendirici nitelikte olan ilanlar platformda yayınlanamaz. Bu madde kapsamında Findmare tarafından kontrol edilerek uygun bulunan ilanlar platformda yayınlanabilecektir. 

İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilgili NFT hakkında bilgiler yer almalıdır. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması gerekmektedir.

Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar ilgili NFT hakkında olmalıdır.

İlan girişlerinde doğru bilgiler yer almalıdır. 3. Parti sitelere yönlendiren link adreslerinin doğru olması ve bizzat ilan veren kişiye ait olmalıdır. Farklı bir kullanıcıya ait bilgiler kullanılmamalıdır.

Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı yer almamalıdır.

www.findmare.com’da sadece bir NFT’ye ait bir ilan verilebilir. Yayında olan bir ilanın aynısı ikinci kez verilemez. Bu ve buna benzer faaliyeti gösteren hesap sahiplerinin bu ilanları silinebilir, hesapları dondurulabilir veya iptal edilebilir.

Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren hesap sahiplerinin bu ilanları silinebilir, hesapları geçici olarak durdurulabilir veya iptal edilebilir.

Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

Satılık NFT’ler için ilgili kripto para biriminde güncel ve doğru fiyatlar belirtilmelidir.

Satılacak olan NFT’lerin bulunduğu alt kategorilerin sistemde yer almaması durumunda “Diğer” seçeneği seçilerek ilerlenmelidir.

İlanların açıklama bölümlerinde kullanıcıya ait doğru bilgiler yer almalıdır. Alıcı ve satıcı arasındaki iletişim güvenlik sebebiyle platform üzerinden yapılmalıdır.

Satılan NFT’ler “Satıldı” olarak tekrar yayına verilemez. Satış işleminin devam ettiği izlenimi yaratan ya da tüketiciyi aldatma ve yanıltma ihtimali yaratabilecek “Opsiyonlanmıştır”, “Kaporası alınmıştır”, “Satılmıştır”, “İlginiz için teşekkürler” gibi ya da bunlara benzer ibareler içeren ilanlar yayına alınmaz, yayında olan ilanlar yayından kaldırılır.

Satıcı ve Alıcılar www.findmare.com üzerinden kurdukları iletişim ve bağlantı çerçevesinde 3. Parti platformlardan NFT alım ve satımını gerçekleştirmektedir. Bu nedenle Kullanıcıların, Findmare ve/veya Findmare’in sahip olduğu site ve değerlere atıfta bulunsa dahi başka platformlar üzerinden yaşadıkları mağduriyetlerden Findmare sorumlu tutulamaz.

Satıcı; Findmare’in sadece alıcı ve satıcı arasındaki etkileşimi artırmak görevinde olduğunu, alım ve satımın 3. Parti kuruluşlar tarafından yönetildiğini, Findmare’in ilanı yayınlanan ürünlerle ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı, ithalatçı, bayi gibi herhangi bir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple NFT alım ve satımı ile ilgili her tür talep ve şikayetin tek muhatabının Satıcı olduğunu; yaşanacak aksaklıklar çerçevesinde Findmare’in hukuki/cezai herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını, Findmare’in sayılan işlemlere taraf olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.